Vánoce se blíží

12. prosince 2014 v 10:22 | Minie |  Deníček
Už je za námi druhá adventní neděle a do Vánoc není daleko. Já si vánoční náladu navodila už tím, že jsem v pátek prochodila Kutnou Horu v masce anděla a vážně se přemáhala usmívat a být ta hodná.

PhotographyMěsto, ve kterém chodím do školy, už je vyzdobené a stromeček už taky večer svítí, stejně tak to vypadá u nás na vesnici, kde si pár, rádoby moderních, sousedů rozvěšuje na domy nevkusné dekorace mnoha barev a tvarů. Jediné, co je tu oproti městu výrazně nižší, je výskyt Santů - za celou ves leze do okna jen jeden a tomu, jak jsem se doslechla, říkají děti obvykle Mikuláš (jdou v mých šlépějích, byla jsem stejná). Za pár dní jeden na vánoční nákupy a vzhledem k tomu, že zatím nemám ani jeden dárek, dost na to spoléhám. Vážně se stydím za to, že ještě nemáme udělané ani jedno cukroví, ale snad zítra nebo pozítří spatří světlo světa naše letošní perníčky, na které už se těším, i když mě tak trochu děsí, protože jsem si vymyslela jakýsi bláznivý nápad a pořád jsem si jistá, že ho zrealizuju :).
Loni jsem snad ani před Štědrým dnem neměla "vánoční náladu", kdežto letos už mi tu od začátku prosince jedou koledy, především v podobě různých vypalovaček :D. Ale na druhou stranu mě děsí, že za chvíli už "to" přijde a to si pořád neuvědomuju. Když jsem nedávno z úst jedné učitelky slyšela, jak od jedné kolegyně slyšela, že už má dárky nakoupené a stačí jen zabalit, byla jsem silně překvapená :D.
Dneska jsem po dlouhé době vyrazila se psy na procházku a uvědomila si, jak moc mi to chybělo (Laruška hárala, tak měla zákaz vycházek a se zbytkem nechodím tak často a navíc jezdíme domů po tmě. Je úžasné jen tak pobíhat po poli a přetahovat se se čtyřnohými kamarády o rukavice.
A na závěr přihodím jen odkaz na jednu písničku, která se mi v posledních dnech zamlouvá snad ještě víc než dřív. Protože aspoň jednou za čas mi štěstí přeje a já si uvědomím, že "Sny skutečné jsou."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama