Christmas TAG

16. prosince 2014 v 17:49 | Minie |  Projekty
Tenhle TAG jsem našla na blogu Smilee a moc se mi líbil, tak na něj zkusím odpovědět i já.

add a caption1) Jaké jsou tvoje nejoblíbenější vůně v tomto období?

Vanilka, med, stromek,... dalo by se toho vypsat rozhodně víc, ale já mám strašně ráda, když je skoro celý dům provoněný cukrovím nebo když na Štědrý den ráno přineseme stromeček do domu a po místnosti se rozprostře ta čerstvá vůně.

2) Vyrábíš si svůj vlastní adventní věnec, nebo si ho kupuješ?

Musím se přiznat, že adventní věnec vůbec nemíváme. Bydlíme s babičkou, která má ze svíček hrůzu a je ochcotná si svíčku zapálit jen na dušičky a pak v data, kdy za někoho drží smutek (nebudu se víc vyjadřovat). Proto by zapálení svíček na věnci nepřipadalo v úvahu a za ta léta už si ho na stůl nedáváme ani pro ozdobu.

3) Jaké barvy oblečení v zimě nosíš nejraději?

Já svoje oblečení na barvy moc nedělím, beru si to, co mi padne do oka. Protože bílá mi sympatická není, moc často se na mne neobjevuje a pokud mám víc jak jednu černou věc, přijdu si jako na pohřeb. Takže jsem barevná jako celý rok :).

4) Chodíš raději na procházky nebo jsi doma zachumlaná v dece s teplým čajem?

Protože mám smečku psů, procházky mě neminou téměř denně v jakémkoliv období a já si je oblíbila. Ty zimní mají svoje kouzlo, ráda v zimě s psíky i běhám jen tak z radosti, když chodíme v létě, buď se opaluju, nebo hubnu :D. Takže jednoznačně procházky. I když zachumlaná v dece u nějaké české pohádky se taky necítím špatně.

5) Když jsi byla malá, věřila jsi na Ježíška?

Samozřejmě. Ježíška jsem si představovala jako jakéhosi panáka obrostlého jehlíčím. A věření na Ježíška mi vydrželo docela dlouho, asi skoro celý první stupeň jsem ještě strávila ve víře. Ale nijak si nepamatuju na moment, kdy jsem prozřela a byla si jistá, že Ježíšek není. Přišlo to asi nějak postupně, ale mrzí mě to.

6) Jaké čaje máš v zimě nejraději? Co dalšího piješ v mrazivém období?

Tak nad tímhle jsem nikdy nepřemýšlela, ale asi klasiku - černý s citronem a ovocný (neslazené). Jinak samozřejmě nikdy nezanevírám na kafíčko, o kterém ovšem nemůžu říct, že by mě budilo, asi jsem po mamce, která kafe pije před spaním, aby líp usnula.

7) Jak vypadá tvůj Štědrý den? Co si dáváš ke štědrovečerní večeři?

Ráno vstanu, jako vždy, brzo, uložím se u televize, koukám na pohádky a snídám. Potom ozdobíme stromek, dáme si obídek (vinnou klobásu), vezmem s mamkou celou smečku na procházku do lesa, kam odneseme i nějaké dobroty do krmelce pro zvířata (ovoce, suchý chleba apod.). když dorazíme domů az ačne se stmívat, my s mamkou dobalujeme dárky a babička chystá večeři. Když jsem byla malá, ještě jsem před večeří hrávala na klavír a jezdíval k nám táta, ale teď jezdím já k němu a klavír bytostně nesnáším, i když koledy si občas zahraju s chutí. K večeři máme řízek s brambory, po kterém jdeme ke stromku a rozbalujeme i s psíky dárky. No a pak nastává doba zkoušení, blbnutí a radování se z novinek.

8) Pečeš cukroví sama a kolik druhů? Jaké je Tvé nejoblíbenější cukroví?

Peču za pomoci mamky (dělá těsto) a každý rok máme tak 6 druhů. Já jsem závislák na vanilkových rohlíčcích, pro které bych vraždila.

9) Kdy zdobíš stromeček a jaký styl ozdob máš ráda?

Sromeček zdobíme dopoledne 24. prosince. A styl ozdob? Já prostě miluju miš maš všech těch starých skleněných ozdob, ke kterým přimícháme slaměné postavičky, dřevěné andělíčky a jiné potvůrky. Vše se doladí světýlky a řetězi a i když málokomu by se náš stromek líbil, já si vůbec neumím představit Vánoce, kdy by náš stromek vypadal elegantně apod. Prostě ten přeplácaný "kýč" má něco do sebe.

10) Máš raději zimu nebo léto? Co se ti na zimě líbí nejvíce a co nejméně?

Já vlastně nevím. Dřív jsme byla zastáncem těch "neextrémních" dnů - jara a podzimu. V poslední době jsem ale trošku změnila názor. Stejně, jako mám ráda lyžování, sníh, zimní procházky a kulíšky, zbožňuju plavání, teplo, sluníčko a tábory (hlavně ten šarplaninský). Takže já si prostě nevyberu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Smilee Smilee | Web | 18. prosince 2014 v 19:18 | Reagovat

Druhý blog, který už dělá tenhle tag!
Co ti na to sakra mám říct? Většinu věcí jsme si dnes povyprávěli a nechce se mi to opakovat. Takže asi tak.... :D

2 Monii. Monii. | Web | 22. prosince 2014 v 16:13 | Reagovat

Těch vánočních tagů je nějak moc :D
My taky na Štědrý den obědváme vinnou klobásu :)
My už stromeček máme od včera :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama