Zůstaň se mnou

28. listopadu 2014 v 14:08 | Minie |  Knížky
Podruhé se pokusím napsat jakousi recenzi na knihu, kterou jsem nedávno přečetla. Tentokrát jí byla kniha Zůstaň se mnou (v originále If I stay) od spisovatelky Gayle Formanové. Jen upozorňuji, že to bude částečně spoiler, i když se pokusím nevyzdradit konec, takže pokud někdo plánujete přečtení, možná článek radši nečtěte.

A book can destroy youKniha vypráví o dívce jménem Mia, která zbožňuje hru na violoncello, ve které je opravdu dobrá. Seznámí se s chlapcem jménem Adam, se kterým začne i chodit. Ten má pro změnu svoji kapelu, která se postupně stává velmi oblíbenou a úspěšnou. Jednoho odpoledne, kdy se Mia s rodinou vypráví na výlet s ejim však stane ošklivá dopravní nehoda, při které zemře Mie celá rodina a ona se stane jedinou přeživší. Leží na Jednotce intenzivní péče, kde je v kritickém ohrožení života. Respektive, její tělo leží. Ona se, jako "duch" prochází nejen po nemocničních chodbách, kde slyší hovory jejích příbuzných, kteří čekají na neustále na chodbě. V knize se prolínají dva děje, jeden je součastnost, kde za Miou do nemocnice přijde i její přítel, kterému se nakonec povede dostat i na její pokoj a postupně ji navštíví a mnozí příbuzní. Ti všichni říkají, že když bude chtít odejít, ať to udělá, že to pochopí. Osud ji tedy staví před důležité životní rozhodnutí - žít dál nebo se na všechno vykašlat a zemřít. Druhým dějem knihy je minulost. Mia vzpomíná na to, jak se seznámila s Adamem, jak žila krásný život s rodiči, jak byla přijata na prestižní hudební akademii a rozhodovala se, jestli tam jít.

Knížka se mi prvních asi 150 stránek zdála celkem nudná a nepohltila mě do děje, který jsem hledala jen marně. Až v posledních strákách jsem si najednou uvědomila, jak skvěle je napsaná a dokonce jsem se u ní rozbrečela, což však u mne není žádná zvláštnost :) I když bych to zpočátku neřekla, určitě doporučuji knihu přečíst už kvůli tomu, abychom si všichni uvědomili, jak je pro nás rodina důležitá a jak lehko ji můžeme ztratit.

If I Stay and Tea
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tereza. Tereza. | Web | 29. listopadu 2014 v 7:31 | Reagovat

Na knížky v poslední době nemám skoro čas,ale článek jsem si přečetla a přiznám se,že bych si tu knížku klidně koupila!:)

2 Smilee Smilee | Web | 2. prosince 2014 v 18:14 | Reagovat

No, tak můj názor na tuhle knížku asi znáš. Nemám ráda slaďárny = tahle knížka mě moc nenadchla.
Prostě krátká, většinou o ničem a skončí v tom nejlepším. Aneb, jak všechny čtenáře krásně nasrat :DD

3 AFagMotDrearee AFagMotDrearee | E-mail | Web | 26. srpna 2017 v 2:18 | Reagovat

First things first, you'll want to set a set target date when ever you'll completely quit, such as several weeks from now.  Thus, when the muscles inside penile area are relaxed, more blood will go into the penis and an erection will occur.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama