Má smysl něco plánovat?

11. října 2014 v 16:02 | Minie |  Téma týdne
Od přírody ráda něco plánuju. Ještě musím poznamenat, že jsem optimista. Jak to spolu souvisí? Někdo si myslí, že nikdy nemůžu být mile překvapena...

Never stop dreaming!
Když to vezmu z objektvního pohledu, asi je fakt, že zvenku to takhle vypadá. Když mám téměř všechno dokonale naplánované a vidím to přes růžové brýle, lehce mě zklame, když to nevyjde. Jenže já to beru trochu jinak. Ráda se na cokoliv těším a víc mi vyhovuje, když se těším častěji a déle ï když to občas neklapne, než si "jen" občas užív fajn den bez té přípravy. Nevím, jestli ste to pochopili, ale další část článku už snad bude srozumitelnější.
Existuje vůbec odpověď na otázku "Má smysl něco plánovat?"? Začátkem každého roku už vím data těch nejdůležitějších akcí v roce. Patří mezi ně klubové akce u šarplaninců, mistráky a velké závody v agility (víc kategorií), velké výstavy psů a pak něco ze "složky ostatní". Ani nevím, co do ní vlastně zařadit, protože máloco jiného mám naplánovaného tak dopředu. Jedině snad výměnné pobyty se školou, už teď přesně vím, že příští rok pojedu do Německa, pokud se tedy nestane něco mimořádného. Pro mne plány smysl mají. Kdybych nechala všechno na poslední chvíli, nejspíš bych se nedostala nikam. Takhle mám už v lednu zákaldní osu toho, co mě čeká. Průběžně se pak přidávají další a další akce, jako třeba výlety s kámoškami, menší závody se psy, závody s koňmi atd.
Už jsem si zvykla na to, že některé plány prostě neklapnou, samozřejmě, že mě to zamrzí, ale to se prostě stává. Ano, občas si řeknu, jestli má smysl ještě něco takhle plánovat. Ale vždycky si uvědomím, že má. Když bych nic neplánovala, nic by nebylo. Byla bych o víkendu a třeba spala až do osmi, ale to vážně obětuju ve prospěch příjemného víkendu, týdny, prostě příjemné akce.
Shrnula bych to asi takhle. Pro mne plány smysl mají, a to velký, ale pro někoho určitě můžou být přítěží apod.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 11. října 2014 v 18:31 | Reagovat

Pro mně taky, taky ráda plánuji, protože nejsem typ, který by bez přípravy předešel problémům. Prostě to tak mám :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama