Svět není továrna na splněná přání

13. září 2014 v 20:13 | Minie |  Názory
Ano, uhodli jste správně, že mám v plánu už podruhé psát o "Hvězdy nám nepřály". Záměrně však neuvádím o knize, protože včera jsem konečně viděla o film. A jaké to bylo? No čtěte dál ;) Jen varuji, že budu asi spoilerovat, tak pokud jste to nečetli nebo neviděli, radši nepokračujte.

Okay ? Okay .
Když jsem četla knížku, opravdu jsem si pobrečela. Né ve chvíli, kdy Augustus zemře, ale o pár řádků dál už ano.
V kinech film začali dávat už někdy v červnu, jenže já prostě neměla čas. A tak jsem se smířila s tím, že si počkám na dabovanou premiéru v televizi. Protože bydlíme v malém městečku, kde kino sice promítá každý den jeden film, ale málokdy se tu objeví něco, řekněme novodobého, a tak sice vím, že občas promítají třeba Doktora od jezera hrochů, ale to, že se tu objeví trhák Hvězdy nám nepřály bych opravdu nečekala. Když jsem ve škole zběžně mrkla na nástěnku, kde je program právě místního kina, jestli mě náhodou něco nepraští do očí. A ano, praštilo. HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY, 12. září, do 12 let nevhodný. Když jsem to oznámila holkám, bylo rozhodnuto.....jdeme na Hvězdy......konečně. Viděli to už téměř všichni, tak už konečně nebudeme tak mimo. Asi nebudu deníčkovat o tom, jak jsme si užily čekání na film apod. :D Každopádně čína, tříšť a tři hodiny v kavárně mluví za své :D.
Čekala jsem, že bude o lístky ne vyloženě boj, ale aspoň trochu zájem. Ráda bych řekla, že kino bylo poloprázné, ale bylo prázdnější. Pokud mám dobrou vůli, tak byla zaplněna jedna čtvrtina...možná :). My měly třeba celou řadu pro sebe, což nám v žádném případě nevadilo, především kamarádce, která chodí poměrně často na záchod :D Vím, že probojovávat se obsazenou řadou je přeci jen nepříjmný boj.
Film začal bez delší reklamy a my se ponořily do děje. Krásně zpracované. Obvykle mi strašně vadí, jak ve filmu spousta věcí oproti knize chybí. Tentokrát se tomu tak ale nestalo. Všechno důležité (až na menší výjimky) bylo obsaženo, nic nebylo zbytečně upravené a prostě film vypadal podle mých představ. Což bylo bohužel smutné. A tak jsem si poplakala. Hodně poplakala. Kamarádka z jedné strany.....no taky brečela, i když na mne nikdo nemá, no a ta z druhé? Ta se tlemila, popřípadě měla naprosto kamennou tvář :D. No jo, poněkud jsem ve tvorbě slz vynikala :DD. Ale jak říká ta nebrečící "Svoje slzy neovládám."... :) Nevím, jestli má smysl tu dopodrobna rozepisovat děj, ale bylo to jedním slovem dokonalé. Abych nezapomněla, film byl samozřejmě s titulky, jak jinak. Když jsem se ale chvílemi víc zaposlouchala do angličtiny, všimla jsem si, že se titulky ne vždy úplně přesně shodovaly s mluvenou řečí. Rozdíly nebyly nějak markantní, ale byly. Někdy šlo o mrňavé detaily, jindy to měnilo celou strukturu věty. To ale nic nemění na kráse filmu. Z kina jsem odcházela s rudýma očima, které na sobě už neměly opravdu žádné stopy po řasence :). No ještě že jsem odtamtud mířila orvnou domů, protože představa, že bych šla někam mezi lidi mě poněkud děsí. Asi už bych se dalším popisováním jen opakovala, tak prostě končím jedním obrázkem z weheartit <3

.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monii. Monii. | Web | 14. září 2014 v 17:33 | Reagovat

Já (bohužel) nejdřív viděla film a u toho jsem si taky parádně pobrečela. Proto mě už knížka tolik nevzala.

2 Smilee Smilee | Web | 15. září 2014 v 21:21 | Reagovat

Ale já svoje slzy doopravdy nedokážu ovládat (plánuju o tom napsat článek) :D :D Ale jinak to bylo super! Ty tvoje ksichty :333

3 kaja kaja | Web | 18. září 2014 v 16:49 | Reagovat

ahoj..zaťial som tento film ešte nevidela aj keď som o ňom už niekde čítala a z traileru sa mi aj celkom páči takže možno si ho kuknem tiež a ešte sa ti chcem poďakovať že si nás vzala do affs :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama