Podzim je tu

24. září 2014 v 17:42 | Minie |  Deníček
Podzimní rovndennost, jak si jistě všichni pamatujeme z učebnice prvouky ještě na prvním stupni, připadá na 23.9. A v kalendáři se toto datum "objevilo" dneska :)

add a captionDny se zkracují a noci prodlužují. Po ránu si stěžuju, že tohle se "vážně nedá". Nechápu, jak někdo může jít v sukni nebo třeba jen s mikinou (bez bundy). Já v riflích, se svetrem i bundou ráno pořád dokola opakuju, že chci rukavice, šálu, čepici, sněhule a vlastně cokoliv, co mi pomůže neklepat kosu.
Škola je v plném proudu, nebude trvat dlouho a první měsíc školního roku budeme mít za sebou. Všechno se vrátilo do zaběhlých kolejí, ráno vstávám v šest, domů se vracím ne dřív než ve čtyři. Ve škole to jde od jednoho testu k druhému. Když mi zrušili dramaťák, musela jsem si najít jiné "záchytné body" na které se v týdnu těším. Kromě pondělního cvičáku, který jsem však zbožňovala už dřív a rozhodně před dramaťákem jsou to třeba víkendy (překvapivě), které však miluju už taky dost dávno. Ze školních dnů si nejvíc užívám pátečních pěti hodin, které kromě francouzštiny obsahují předměty, které jsou snesitelné. Volné hodiny jsou mi taky blízké, což však není žádná novinka. Za dobu, co jsem na gymplu se mi snad nestalo, že bych ji znuděně trávila sama. Vždycky se sejde nějaká skupinka, pokaždé jiná a prostě se něco děje. Opisujeme úkoly na chemii, kecáme o všem možném, smějeme se, blbneme atd. Samozřejmě, že někdo se mě zbaví málokdy, že Andrejko, ale to střídání olnohodinových sestav je příjemné, protože se člověk stále dozvídá nové a nové drby nebo třeba přezdívky. Myslím, že kdybych sem napsala tu aktuální pro jednoho nejmenovaného kluka, tak by každý poznal, kdo to píše :D Je to přezdívka, která se po dlouhé době zase dost chytla, i když zatím jen v užším kroužku :) Z předmětů jsem si nejvíc oblíbila literaturu, kterou jsem sice vždycky měla ráda, ale teď se na ní fakt celkem těším. Nepohrdnu ani zeměpisem nebo laborkami z biologie. Čeština mi sice vždycky celkem šla, ale teď ji mám taky docela dost ráda. Poslední místo v mém žebříčku tradičně zabírá francouzština, která ale o tuhle příčku bojuje s chemií, protože náš skvělý chemikář už nás neučí a dostali jsme jednu velmi "hlasitou a výraznou" profesorku :D Řekla bych, že když ji někdo slyší v první lavici před katedrou, má opravdu skvělý sluch.
Nějak jsme se s kamarádkami shodly (a věřím, že i kluci mají stejný názor) v tom, že nás totálně přestaly zajímat známky. Už dřív nám to většinou bylo jedno, ale když to chvíli vypadalo blbě, měly jsme aspoň snahu s tím něco dělat. Někdo má ambice větší, někdo menší, to uznávám a pořád se najdou ti, kterým jeiich výsledky nejsou lhostejné, ale ty teď vynechám. Každopádně teď nás snaha nějak opustila. Mám 5 z většího testu o chemii. No a co? "Dá se v pololetí propadnout?" "Asi ne," tak co řešíme. "Budu mít asi několik čtyřek", "prolezeš se čtyřkou? prolezeš, tak kde je problém?" :D Mimochodem jsem nehorázný šprt :D Mám trojku z matiky i z chemie a dokonce plný počet kreditů z češtiny :D Což jsou ale asi jediné dobré známky, které na mých bakalářích internetové žákovské najdete. Jsem zvědavá, jestli nám to takhle zůstane, protože jestli jo, tak asi skončíme jako popelářky :D No co, nebyl to snad náš sen v dětství?
Když vezmu "mezilidské vztahy naší třídy", neděje se teď vůbec nic zvláštního :D Žádné větší hádky a boje jsem nepostřehla, za což jsem moc ráda.
Upřímně už mě nenapadá, co sem ještě psát, tak to asi pro dnešek ukončím. Tak pa :)))

add a caption
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Smilee Smilee | Web | 27. září 2014 v 16:26 | Reagovat

Hej, já si teda nepamatuji, kdy přesně začíná podzim, a nikdy jsem si to taky nepamatovala :D
Jinak, nesnáším podzim, zimu a jaro. Což je taky důvod, proč se snažím protestovat proti zimě a zatím chodím bez bundy, jen s mikinou! Prostě ještě nemůže být konec :DD
No jinak k té škole je to něco podobného (překvapivě) :D
No a potom tu mám další novinku: pozastavení. Jop, rozhodla jsem se, že pozastavím, takže pro víc informací jukni na můj blog (takový reklama :DDD) :D :D

2 kaja kaja | Web | 27. září 2014 v 21:08 | Reagovat

Tiež nechápem baby ktoré si v tomto počasí sú schopné dať na seba sukňu alebo kraťasy . Ja inak osobne jedeň milujem takže som veľmi rada že je konečne tu,heh. Naozaj myslíš že vás už známky nezaujímajú ? Teda ja som si to hovorila na základke ešte v 9.ročníku a aj to na konci roka,lebo som mala isté že ma na strednú vezmú a ak sa môžem spýtať v akom ročníku si ty ? :)

3 funandstories funandstories | Web | 28. září 2014 v 12:39 | Reagovat

[2]: Jsem v kvartě na gymplu :D ...devítka :) Jako jasně, až se bude blížit výzo, asi se budem tvářit jinak, ale tak :D

4 Date tree Date tree | E-mail | Web | 4. října 2014 v 13:26 | Reagovat

Tak známky mi jsou jedno od té doby, co jsem nastoupila na gympl. :-D .. vlastně, možná už i na základce.. Školu jsem nikdy nějak nehrotila a řídím se tím, že známky jsou jen čísla, důležité je, co má člověk v hlavě :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama