Gympl x základka

11. září 2014 v 19:33 |  Škola
Už to je docela dlouho, co jsem se mezi těmito dvěma zařízeními taky rozhodovala. Řekla bych, že rozhodovat se ve věku deseti až jedenácti let na tímto problémem, který vlastně tak trochu může i změnit život je docela náročné, ale já si za své rozhodnutí rozhodně stěžovat nemůžu.

Určitě byste si měli říct, co vlastně očekáváte. Chcete si školu nějak odchodit a mít s ní co nejmíň společného. Asi se Vám bude líp dařit na základce. Pokud ale na tom chcete být o trochu líp,o malinko víc se snažit (upřímně, doma se skoro neučím, úkoly dělám zcela výjimečně a jsem už v kvartě) na gymplu se vám bude pravděpodobně lépe. Říká se, že na střední škole je nejlepší parta. Na základce se lidé seznámí v poměrně raném věku, často se neukážou v tom nejlepším světle a když se ve druhé třídě pohádají kvůli pastelce, nemusí spolu promluvit třeba celou dobu své povinné školní docházky. To asi trošku přeháním, ale stejně. Je fakt, že díky tomu, že jsem na gympl přišla z prťavé vesnické základky, přišla jsem si trochu jako buran a zdálo se mi, že mě tak berou i ostatní. Ano, nechápala jsem, proč nějak ladit oblečení a proč si sakra nemůžu do sandálů vzít ponožky. Časem jsem si ale zvykla žít trošku moderněji a najednou jsem si uvědomila, jak jsem šťastná že jsem tam kde jsem. Bezvadná parta, suprové akce a spoustu dalšího. Často mi bylo na základce vyhrožováno, že pak nebudu mít čas na své koníčky a budu se pořád jenom učit. Je fakt, že kdybych opravdu chtěla samé jedničky, asi mi času výrazně ubyde, ale proč? Stojí mi to za to? Byla bch šťastná? Ne a ne a ne a ne? Takže se držím na průměrných známkách a stíhám všechno co chci. Chodím na cvičák, ke koním, dokud nebyl zrušený, tak i na dramaťák. Mám čas na kamarády, věnuji se psům, nějaký ten čas trávím i u počítače. Ovšem v jedno s našimi učiteli ze zákaldky souhlasím. Už se k nám nám nikdo nechová jako k malým dětem. Na základce my to bylo vysvětlováno jako zápor, že mi gympl vezme dětství atd. No a co. Představa, že se kem mně teď chová jako k malému děcku mě poněkud děsí. Ano, my na gymplu si sice umíme dělat srandu ze všeho, dokážeme o přestávce zpívat Bořka Stavitele atd., kdežto většina základky hulí, chlastají, holky chodí zmalované jak ***** ale my jsme ti přehnaně dospělí. NEchci aby to vyznělo tak, že házím všechny do jednoho pytle, to proboha né, ale spíš mě mrzí slova tamních učitelů. A upřímně? Co nás víc připraví na život? Když nás všichni prodlouží 4x termín na odevzdání čehokoliv, z testu dostanu lepší známku jen proto, abych neměla špatnou nebo to, že se s námi nikdo nemaže? Neumíš to? Máš za pět. Nemáš úkol.....tvoje smůla. A můžu pokračovat dál a dál.
Na závěr bych chtěla říct, že jsem se nechtěla nikoho dotknout. Píšu vlastně hlavně své pocity a dalo mi dost práce je zformulovat :) Tak doufám, že jste si dobře početli :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monii. Monii. | Web | 13. září 2014 v 11:55 | Reagovat

V rozepsaných článcích mám právě napsaný článek o gymplu :) Jsem si jistá, že to bylo dobrý rozhodnutí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama