Prázdniny jsou za dveřmi

24. června 2014 v 18:00
Teď už s čistým svědomím můžu říct, že prázdniny už opravdu klepou na dveře. Sluníčko, žádná škola a fajn akce.
Každý rok jsem se na prázdniny těšila. Na tábory, týdny u taťky a u koní, i ty návštěvy babiček mají něco do sebe a to teplíčko a voda jsou neodolatelné. Ano, na tohle všechno se těším i letos. Vždycky mi ale největší radost dělalo rozloučení se školou. Své spolužáky jsem měla (a pořád mám) moc ráda (až na výjimky), ale tak nějak jsem si dokázala dva měsíce bez nich představit. Tahle představa ale letos získává trhliny. Nějak si prostě 2 měsíce bez naší skvělé třídy nedokážu představit. Jasně, s pár lidmi se (aspoň doufám) přes léto uvidím, ale pak jsou tu i tací, u kterých je šance, že se s nimi někde potkám, bohužel mizivá.
Nevím, jestli letos ucítím ten uvolňující pocit, když si řeknu "Tak a teď mám dva měsíce klid.".
Samozřejmě, že jsou prázky skvělé, určitě zase zažiju něco nezapomenutelného, ale něco mi prostě bude chybět.
Ráda budu vstávat v půl sedmé ke koním nebo v půl šesté na stopy. Ráda budu do rána sedět u táboráku a poslouchat zvuk romantické kytary.
Pořád ale nevěřím, že už je konec roku. Čerstvě si pamatuju loňský projektový týden, přesně vím, co jsem měla na sobě první školní den v tercii. Teď už budu "velká" deváťáčka, resp. kvartánka (jsem na víceletém gymplu).
Když jsem byla malá, zdálo se mi, že ti, co chodí na druhý stupeň jsou už dospělí. Taková deváťák, to byla pro mne nedosažitelná část života. No vidíte, za dva měsíce už nastoupím do posledního ročníku základoškolského vzdělání, i když díky tomu, že jsem na gymplu jsem středoškolák vlastně už teď. Je to už tak dávno, co jsem byla malým prvňáčkem a viděla devá/táky jako dospělé. Já si teda rozhodně moc dospěle nepřijdu. Ani vzhledově, ani psychicky prostě přece nepůsobím dospěle. Zajímalo by mě, co si o mně třeba ti prvňáčci myslí. Vím, že naše ročníky ty "velké" brali za bohy, ale to co vidím teď mé představy o roztomilých malých dětech zkresluje. Nepoznám rozdíl mezi prvňákem a čtvrťákem, tak zkrátka někdo v tomhle rozmezí na nás v autobuse věčně pokřikuje sprosté nadávky. Já v jejich věku kolem lidí z druhého stupně chodila velkým obloukem a bála se, aby si mě náhodou nevšimli a něco mi neudělali. Nevím čám to je, jestli jsme teď hodnější, ale to se mi nezdá pravděpodobné, nebo jsme prostě bývali víc vyděšenými. Abych to zkrátila. TeĎ už jsem tou pomyslně "velkou" holkou já, i když si pořád přijdu jako prcek (což výškově jsem).
To jsem ale hodně odbočila od tématu, ale co už. Za necelý týden mě už budou čekat dva volné měsíce a především tolik očekávaný šarplaninský tábor, kam letos vyrazíme už po osmé. Dřív jsem tam jezdívala jako malá holčička s maminkou, teď už jako právoplatná členka party. S mamkou jsme vlastně zatím posledními členkami klubu, které se nějak aktivně zapojily do dění řízení jeho chodu. Které se staly jádrem party a které nesmí nikde chybět. Za tohle jsem nesmírně vděčná, protože bez lidí u šarplaninců bych teď byla pravděpodobně stydlivá dívka, která si neumí prosadit svou, neznala bych tolik skvělých lidí, neměla bych tak jasné představy o životě jako mám teď. Donedávna bych se ani neměla na co těšit a díky čemu přežívat školu (teď se situace trochu změnila). A za tohle všechno může jen osud. To, že jsme si pořídily Apollona bylo myslím dost zlomovým a šťastným bodem. Né...vůbec jsem teď zas nezměnila téma.
Tak abych to dokončila :D Do prázdnin, které mám opravdu plné skělého programu, zbývá jen pár dní a já vlastně nevím jestli se těším :D Ups...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sabí Sabí | Web | 25. června 2014 v 15:21 | Reagovat

přesně.. lidi ze třídy mi budou chybět:(((( není nad to je vidět každý den
jinak ahoj, snad se nebudeš zlobit,ale nominovala sem tě ...
více čti zde: http://crazylifestory.blog.cz/1406/liebster-award-tag .. ♥

2 Candis Candis | Web | 26. června 2014 v 18:18 | Reagovat

Já se na prázky těším hlavně proto, že si od tebe odpočinu =D =D ne, i od ostatních, ale od tebe nejvíc =D
Ok, nebudu zlá. Trochu se bojím, že bude nuda, protože budu hodně času doma. Tak snad to "vydržím" =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama